He made his dream come true (PLUS 7DNÍ)

The financier Mario Hoffman got inspired by his passion for horses to create the largest equestrian centre in Central Europe.

A huge sports complex covering more than forty hectares of land was built in just over a year. We are located in Šamorín, less than thirty kilometres from the capital. The investment into the Hippo Arena exceeded one hundred million eur and the complex boasts to be the largest in Central Europe. What’s remarkable about this sports and leisure facility are the interior and exterior show jumping areas of exceptional dimensions. We were taken on a tour around the complex, which will welcome its first guests in the next few days, by the financier and the author of the project idea Mario Hoffmann.

Read more: He made his dream come true (PLUS 7DNÍ)

The land of horses (FORBES)

TWENTY KILOMETRES FROM BRATISLAVA DOWN THE DANUBE! THE FINANCIER MARIO HOFFMANN CREATED A PARADISE FOR HORSE LOVERS COMPLEMENTED BY SPORTS FACILITIES FOR EIGHTEEN OLYMPIC SPORTS

JURAJ PORUBSKÝ

The second weekend of May brought 360 horses and their riders to Šamorín, to baptize one of the biggest sports projects ever built in Slovakia. A multipurpose complex, the author of which is the financier Mario Hoffmann (24 percent owner of J&T Finance Group), was originally supposed to serve only the needs of his home club in Šamorín. But eventually the complex grew to an area of ​​100 hectares (130 soccer fields). „Similar equestrian complexes of such quality are only in few places in the world, but in combination with other Olympic sports we are unique,” says Hoffmann and compares the Šamorín complex to the legendary facility in Aachen, Germany, where over 50 thousand viewers come to see the races in the peak season.

Read more: The land of horses (FORBES)

Kraj koní (FORBES)

Z BRATISLAVY DVADSAŤ KILOMETROV DOLE PO DUNAJ! VYMYSLEL FINANČNÍK MARIO HOFFMANN RAJ PRE MILOVNÍKOV KONÍ, KTORÝ DOPLNIA ŠPORTOVISKÁ SPOLU PRE OSEMNÁSŤ OLYMPIJSKÝCH ŠPORTOV

JURAJ PORUBSKÝ

Druhý májový víkend priviedol do Šamorína 360 koní a ich jazdcov, aby pokrstili jeden z najväčších športových projektov, ktoré sa vybudovali na Slovensku. Viacúčelový areál, ktorého tvorcom je finančník Mario Hoffmann (24-percentný majiteľ J&T Finance Group), mal pôvodne slúžiť iba šamorínskemu klubu, za ktorý jazdí aj on. Nakoniec sa však areál rozrástol na rozlohu 100 hektárov (130 futbalových ihrísk). ,,Podobný jazdecký areál tejto kvality je iba na pár miestach na svete, ale v kombinácii s ďalšími olympijskými športami sme unikátni," hovorí Hoffmann a prirovnáva pritom šamorínsky areál k nemeckej legende v Aachene, kde sa na vrchol sezóny príde pozrieť cez 50-tisíc divákov.

Čítať ďalej: Kraj koní (FORBES)

Splnil si sen (PLUS 7DNÍ)

Finančníka Maria Hoffmanna  inšpirovala vášeň ku koňom, aby vytvoril najväčší jazdecký areál v strednej Európe

Vybudovať obrovský športový areál s rozlohou viac ako štyridsať hektárov trvalo niečo vyše roka. Nachádza sa v Šamoríne, necelých tridsať kilometrov od hlavného mesta. Preinvestovalo sa viac ako sto miliónov eur a hipoaréna sa môže popýšiť označením najväčšia v strednej Európe. Zaujímavosťou športovorelaxačného areálu sú interiérové a exteriérové plochy na parkúrové skákanie výnimočných rozmerov. Po areáli, ktorý privíta svojich prvých hostí už o niekoľko dní, nás previedol finančník a tvorca myšlienky celého projektu Mario Hoffmann. ,,V prvej časti sú budovy, ktoré boli projektované v časoch socializmu ako regionálna nemocnica. Koncept bol zmenený a neskôr ich využívali ako ubytovňu pre stavbárov, čo budovali Gabčíkovo. Z toho je hotelová časť, pri nej je momentálne vo výstavbe akvapark, ktorý má plavecký štadión s päťdesiatmetrovým bazénom a s dvoma tribúnami. V krytej hale bude dvadsaťpäťmetrový bazén s ôsmimi dráhami, k tomu fitnescentrum, fyzioterapia, wellness a termálny vrt na liečebné procedúry, ktorý sa bude využívať v kúpeľnom trakte," objasnil nám na úvod podnikateľ a podotkol, že táto časť sa otvorí až o rok. V areáli sa bude nachádzať aj futbalové ihrisko a atletický štadión. Jazdecká časť je tesne pred spustením.

Čítať ďalej: Splnil si sen (PLUS 7DNÍ)